foto1
foto1
foto1
foto1
foto1Lulajże Jezuniu na polskiej ziemi, wydanie II

DWADZIEŚCIA LAT PÓŹNIEJ
 
Opracowanie, jakie mają Czytelnicy przed sobą, to pozycja szczególna dla wszystkich związanych z „Jędrusiową Legendą”. To ostatnia publikacja Tadeusza Szewery, wydana wtedy w nakładzie, który można nazwać „towarzyskim”, gdyż ilość egzemplarzy drukiem rozszedł się między tych wszystkich, którzy tą Legendę mają w swoich Sercach. 
 
Wydanie I mogło się ukazać przy wsparciu Muzeum Historycznego Miasta Tarnobrzega i starań dr hab. Tadeusza Zycha, historyka i wieloletniego Przyjaciela Autora. 
 
Przez te lata egzemplarze książki leżały na półkach tych wszystkich, którzy mieli szczęście podzielić między siebie ówczesny, skromny nakład, strzeżone dziś jak największy skarb… 
 
Wracamy dziś, po tak długim czasie i te książki, „zakurzone”, będziemy starali się przywrócić do życia, będziemy prosić Autorów i Ich Spadkobierców o zgody na ich digitalizację, tak by w dobie Internetu nie stały się tylko wciśniętymi w regały pamiątkami po Autorach, których znaliśmy osobiście, a Ich dedykacje na stronach tytułowych przypominają nam lata młodości. 
 
Uzupełnieniem do tej pozycji stały się nagrane przez Tadeusza Szewerę w latach osiemdziesiątych kasety magnetofonowe, z których utwory są dostępne w Internecie, a właściwe odnośniki znajdują się w przypisach. 
 
Pragniemy gorąco podziękować za obdarzenie nas zaufaniem i udzielenie zgody na powstanie tego opracowania, Agnieszce Czaja-Szewerze i Tadeuszowi Zychowi, Wojtkowi Pawlikowskiemu za słowa poparcia, a Januszowi Sierańskiemu za czas poświęcony przy remasteringu nagrań „Z Archiwum Tadeusza Szewery” i grafiki zapisów nutowych.
 
Dziękuję Tadeuszowi Szewerze, dzięki któremu kilkanaście lat mego życia było niezwykłe, wpisane we „…wiatr niosący z barykad…”
 
Jarosław Dybowski
Grupa Rekonstrukcji Historycznej 
„ODWET - JĘDRUSIE”
 

Przetłumacz Witrynę

Polish English French German Hungarian Latvian Lithuanian Russian Ukrainian

Użytkownik

Biuletyn "ODWET" nr 28

 
 

Nowości Filmowe

stat4u